سنگ ایران بیانیه جادوگر فوتبال سرمربی تیم ملی

سنگ: ایران بیانیه جادوگر فوتبال سرمربی تیم ملی فدراسیون فوتبال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

با شروع سال تازه میلادی، بهترین‌های هر حوزه در ۱۲ ماه گذشته معرفی می‌شوند. نشریه «ویک» به سراغ برترین رمان‌های سال ۲۰۱۷ رفته است.

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

عبارات مهم : برنده

با شروع سال تازه میلادی، عالی ترین های هر حوزه در ۱۲ ماه گذشته معرفی می شوند. نشریه «ویک» به سراغ برترین رمان های سال ۲۰۱۷ رفته است.

به گزارش ایسنا، نشریه «ویک» فهرستی از پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷ را اعلام کرده که صدرنشین آن «لینکلن در باردو» نوشته «جورج ساندرز» ـ دومین نویسنده آمریکایی برنده «من بوکر» ـ است.

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

۱. «لینکلن در باردو» نوشته «جورج ساندرز»

«لینکلن در باردو» نخستین رمان «ساندرز» – نویسنده آمریکایی برنده «من بوکر» ۲۰۱۷ – است و تأثیر خوبی روی خواننده ها و منتقدان گذاشته هست. رمان «لینکلن در باردو» بعد از انتشار در ماه فوریه، با استقبال مخاطبان و تشویق منتقدان روبه رو شد و به صدر فهرست پرفروش ترین های «نیویورک تایمز» راه پیدا کرد. «ساندرز» پیش از نوشتن این رمان، به خاطر داستان های کوتاه ضدآرمانشهری اش که با طنزی سیاه ترکیب شده است اند، شهرت داشت.

با شروع سال تازه میلادی، بهترین‌های هر حوزه در ۱۲ ماه گذشته معرفی می‌شوند. نشریه «ویک» به سراغ برترین رمان‌های سال ۲۰۱۷ رفته است.

«کلسون وایت هد» نویسنده ای که جایزه بخش ادبیات داستانی «پولیتزر» ۲۰۱۷ را از آن خود کرده، راجع به کتاب «ساندرز» به «نیویورک تایمز» گفته است: «لینکلن در باردو» ترکیبی عجیب و درخشان است از تاریخ آمریکا، روحانیت الهام گرفته شده است از بودائیسم و سوررئالیسم تمثیلی که از دل یک داستان تاریخی رشد می کند. «آبراهام لینکلن» آن چنان از فوت پسر ۱۱ ساله اش به درد آمده که به قبرستانی در واشنگتن می رود تا جهت آخرین بار جسد او را در آغوش بکشد. داستان «ساندرز» در اصل در دنیای بعد از فوت روایت می شود، در برزخی که ارواح در آن جوک می گویند و هنگامی که فرزند سرگردان «لینکلن» به آن ها می پیوندد، خاطرات زندگی خود را مرور می کنند. به علت عجیب بودن قوانین این وادی، ممکن است چند صفحه ای طول بکشد تا از داستان سر دربیاورید. ولی نتیجه آن فوق العاده است… «ساندرز» به درستی به خاطر داستان های کوتاه پرپیچ و خمش شهرت دارد، ولی در این رمان به درجه ای بالاتر دست پیدا کرده است.

۲. «بخوان، بی گور، بخوان» نوشته «جزمین وارد»

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

«تا زمانی که آمریکا رمان نویسانی چون «جزمین وارد» دارد، روحش را از دست نخواهد داد.» این جمله ای است که «پملا میلر» راجع به نویسنده رمان «بخوان، بی گور، بخوان» گفته هست. در دومین کتاب برنده جایزه ملی کتاب آمریکای «وارد»، زنی سیاهپوست با دو فرزند خود راهی سفری بزرگراه ای می شود تا همسر سفیدپوستش را بعد از آزادی از زندان برگرداند. سفر بدون مسئله پیش نمی رود و این هم مسیری، رابطه علاقه – نفرت بین نژادها را به نحوی هنرمندانه به نمایش می گذارد.

به عقیده «سارا بیگلی»، این اثر، ریسکی ترین کار «وارد» تاکنون هست. این رمان به همان شیوه داستانی «مصرف دوباره استخوان ها» شروع می شود و در میانه راه به سمت المان های ماوراءالطبیعی می رود.

با شروع سال تازه میلادی، بهترین‌های هر حوزه در ۱۲ ماه گذشته معرفی می‌شوند. نشریه «ویک» به سراغ برترین رمان‌های سال ۲۰۱۷ رفته است.

۳. «فرار به غرب» نوشته «محسن حمید»

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

«النا بروئس» راجع به رمان «فرار به غرب» محسن حمید گفته است: داستان باعشق تند و تیز «محسن حمید» ترکیبی شگفت آور از تفسیری سیاسی و تصویری زنده را ارائه می دهد. «سعید» و «نادیا» شخصیت های مهم رمان در شهری که درگیر بحران جنگ داخلی هست، با هم آشنا می شوند و هنگامی که خشونت اوج می گیرد، تصمیم به فرار می گیرند. آن ها از دری جادویی عبور می کنند و از جزیره ای یونانی مملو از پناهندگان سر درمی آورند. آن ها از درهای متفاوت رد می شوند و به لندن، کالیفرنیا و شهرهای دیگر می روند ولی رابطه باعشق ارزش هرچه از وطن دورتر می شوند، سردتر و با مسئله روبه رو می شود.

خبرنگار «NPR» این رمان را عالی ترین اثر این نویسنده پاکستانی تبار تاکنون، خوانده هست. او همچنین گفته است: «فرار از غرب» رمانی نفس گیر است که به وسیله یکی از شگفت انگیزترین نویسندگان جوان دنیا و در زمانی که بیشترین ضرورت را داشت، به نگارش درآمده است.

۴. «اشک های سفید» نوشته «هاری کُنزرو»

رمان «اشک های سفید» نوشته هاری کنزرو با زبانی هجوآمیز، داستان دوستی «سث» و «کارتر» دو جوان سفیدپوست را در کالج روایت می کند. این دو علاقه زیادی به موسیقی آفریقایی-آمریکایی اوایل قرن بیستم دارند و می خواهند یک استودیو ضبط در بروکلین راه اندازی کنند. هنگامی که صدای یک خواننده بلوز در یکی از رکوردهای خیابانی ارزش ضبط می شود، اتفاقات عجیبی جهت این دو جوان سفیدپوست می افتد. آن ها تلاش می کنند این صدا را به عنوان اثر کلاسیکی گمشده به فروش برسانند، ولی اندکی بعد از مورد توجه واقع شدن این ترانه، «کارتر» در جریانی مرموز مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و به کما می رود.

با رویدادهای عجیب و مرموزی که پیش می آید، «سث» راهی سفری به «دیپ ساوث» می شود تا از این ماجرا سر دربیاورد. هنگامی که به می سی سی پی می رسد، هویت و وقت در هاله ای از خون و ابهام فرومی رود و صدای بازیگران و صورت های معروف سیاهپوستی که هر لحظه مورد استثمار سفیدپوستان قرار گرفته اند، راهی جهت شنیده شدن پیدا می کند. ۱۰ صفحه نهایی کتاب همزمان کابوس وار و افشاکننده است.

۵. «ساحل منهتن» نوشته «جنیفر ایگان»

«ساحل منهتن» بروزترین نوشته «جنیفر ایگان» نویسنده برنده «پولیتزر» هست. «دوایت گارنر» از «نیویورک تایمز» راجع به این اثر نوشته است: «جنیفر ایگان» هر مدل داستان گویی که گزینش می کند، جادویی ممتاز می سازد. نویسنده برنده «پولیتزر» رمان «بازدید از جوخه کودن ها» این بار به سراغ داستانی دِمُده از دوران جنگ جهانی دوم رفته و داستان زن جوانی اهل بروکلین را روایت می کند که در یک کارخانه کشتی سازی جنگی، جوشکار است و بعدها نخستین غواص زن نیروی دریایی می شود.

«ایگان» در کنار این داستان، نقبی می زند به داستان های مرتبط با پدری که ناپدید شده است و جنایتکاری که شورش می کند، ولی همه این ماجراها به نحوه خوشایندی به هم گره می خورند. به نوشته «ریان الشواف» در «فیلادلفیا اینکوایرر»، «ایگان» با نگاهی تیزبینانه و حساسیتی شگرف، به پرسشها مهم تری چون جنگ، نژادپرستی و وحشت و شگفتی توامان در برابر دریا در کتابش می پردازد.

واژه های کلیدی: برنده | داستان | داستان | لینکلن | نویسنده | اخبار فرهنگی و هنری

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

پنج رمان برتر سال ۲۰۱۷

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: