سنگ ایران بیانیه جادوگر فوتبال سرمربی تیم ملی

سنگ: ایران بیانیه جادوگر فوتبال سرمربی تیم ملی فدراسیون فوتبال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی بازداشت شهردار در سايه

خبري که بارها به صورت شايعه و حرف وحديث فراوان راجع به عيسي شريفي، «شهردار در سايه» ١٢سال گذشته پایتخت کشور عزیزمان ایران به گوش مي رسيد و مديران مديريت شهري قب

بازداشت شهردار در سايه

بازداشت شهردار در سايه

عبارات مهم : ایران

خبري که بارها به صورت شايعه و حرف وحديث فراوان راجع به عيسي شريفي، «شهردار در سايه» ١٢سال گذشته پایتخت کشور عزیزمان ایران به گوش مي رسيد و مديران مديريت شهري قبلي علاقه اي به اعلام رسمي آن نداشتند، بالاخره حدود دو هفته بعد از آخرين شايعات، از سوي سخنگوي قوه قضائيه تأييد شد. محسني اژه اي روز گذشته اعلام کرد: «اصل دستگيري عيسي شريفي درست است و اتهام ايشان مالي هست، از جزئيات خبر ندارم، اگر داشتم هم از بيان آن معذور بودم».

بازداشت شهردار در سايه

همين تأييد از اين مرجع رسمي کفايت مي کند تا با وجود فضاي تاريک و پرغباري که عيسي شريفي براي خود در اين سال ها درست کرده و برايش درست کرده اند، تمام شايعاتي که تاکنون راجع به اين مرد نظامي و مديرِ مديران شهري وجود داشته است…

عيسي شريفي، مدير محمدباقر قاليباف بود که از روز اول همانند ساير مديران نظامي با او به شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد و در بالاترين مسئوليت نشست و تا سال گذشته در مقام قائم مقامي شهردار و معاون امور مناطق باقي ماند. او بعد از فرهاد يعقوبي رکورددار عدم تغيير در معاونت خود بود؛ تنها مدير ١٢ساله قاليباف که هيچ گاه با هيچ رسانه اي گفت وگويي حتي چنددقيقه اي نداشت و تقريبا از سال ٩١ به بعد (روزهاي قبل از انتخابات ٩٢) ديگر در برنامه هاي خبري که در سايت هاي رسمي شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران هم منتشر مي شد، حضوري نداشت.

خبري که بارها به صورت شايعه و حرف وحديث فراوان راجع به عيسي شريفي، «شهردار در سايه» ١٢سال گذشته پایتخت کشور عزیزمان ایران به گوش مي رسيد و مديران مديريت شهري قب

از سال ٨٤ به بعد بسياري از افتتاح هاي شهري و خبرهاي مهم را عيسي شريفي، آن هم فقط در گفت وگو با رسانه هاي متعلق به شهرداري خبري مي کرد، در مراسم هاي افتتاح حضور دائم داشت و حتي براي ارائه گزارش عملکرد شهرداري هاي مناطق به شوراي شهر تهران، در صحن علني شورا هم حاضر مي شد، ولی اين حضور به شکلي کاملا محسوس از سال ٩٢ قطع شد. از همان وقت بود که شايعاتي از عدم حضور و رهاکردن مسئوليت در شهرداري و شورا پيچيد، ولی کسي اين عنوان را تأييد نکرد.

شهردار در سايه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در حلقه مشهدي هاي مقيم بهشت نبود، ولی به واسطه اتصالات قوي ای که با شهردار داشت، در جايگاهي که «مي بايد» قرار داشت. مسئوليت قائم مقامي شهردار تهران، مسئوليتي مهم است که اتفاقا در برخي از برهه هاي زماني خاص؛ همانند وقت انتخابات که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران ممکن است براي رياست جمهوري برود و برگشت او به شهرداري آمد و نيامد دارد، بيشتر خودش را نشان مي دهد. شريفي در سه دوره اي که محمدباقر قاليباف براي رياست جمهوري خيز برداشت، هربار حدود يک ماه قائم مقام سرپرست شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران بود. قائم مقام شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که اولين مقام بعد از شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، درعين حال معاون هماهنگي و امور مناطق شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران هم هست.

شهرداري هاي مناطق يعني همان مجموعه هايي که قاليباف و اين معاون او همانند پازل هايي مهم، هر چندوقت يک بار يک نفره يا ١٦نفره جابه جايشان مي کردند؛ شهرداران مناطق همان هايي هستند که قاليباف در سال هاي پايان دوره کاري خود اقرار کرد در نهايت نتوانسته آن طور که مي خواسته آنها را کنترل و هدايت کند و در نهايت معاونت امور مناطق همان معاونتي است که معدود گزارش هايي را به شورا و رسانه ها مي داد. نمونه اين عدم رضايت شورا و پاسخ گويي محدود اين معاونت به شوراي شهر را مي توان در جلسه علني ٢٩ دي ١٣٨٨ ديد.

بازداشت شهردار در سايه

قائم مقام و معاون امور مناطق شهردار سابق پایتخت کشور عزیزمان ایران که مي توان خود او و معاونتش را جعبه سياه شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران خواند، به دلايلي که هيچ گاه گفته نشد، ولی شايعات مي گفت «اختلاف با شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و تيم مديران مشهدي»، است در سال ٩٢ مسئوليت و پست مهم خود را ترک کرد. معاونان قاليباف اين عنوان را تکذيب کردند و همه چيز دوباره در سکوت فرورفت تا اينکه خردادماه امسال برخي از اعضاي شوراي چهارم در جلسه علني ٣٤٨ خود، با اشاره به اتمام انتخابات و نتايج آن و معلق بودن بسياري از امور شهري در نبود معاونان شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران و برخي از مديران، نسبت به اين شرايط هشدار دادند و درعين حال عنوان غيبت قائم مقام شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران هم مطرح شد.

ناصر اماني، معاون برنامه ريزي شهرداري تهران، خبر کناره گيري و استعفاي عيسي شريفي را رسما اعلام کرد. او از پذيرش استعفاي معاون هماهنگي و امور مناطق شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران به دليل بيماري فرزندش خبر داد و گفت: معاون هماهنگي و امور مناطق شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال گذشته درخواست استعفا کرده بود که اين استعفا به دليل بيماري فرزندش بود که با درخواست شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران اين عنوان به بعد از انتخابات موکول شد. در همان جلسه، برخي از اعضاي اصولگرا از اينکه چنين شايعاتي پشت سر معاون شهردار- که چنين مسئله خانوادگي دارد- هست، گلايه کردند و اين عنوان را ناشي از عدم اطلاع رساني درست از سوي روابط عمومي شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران دانستند.

خبري که بارها به صورت شايعه و حرف وحديث فراوان راجع به عيسي شريفي، «شهردار در سايه» ١٢سال گذشته پایتخت کشور عزیزمان ایران به گوش مي رسيد و مديران مديريت شهري قب

اعضاي شورا چند روز بعد در جلسه اي که آن را رسانه اي هم کردند، با شريفي ديدار کردند تا خيال همه راحت باشد که او در پایتخت کشور عزیزمان ایران هست.

جدا از تعريف و تمجيدهاي معمولي که اعضاي شوراي چهارم و مديران شهرداري از قائم مقام استعفاداده شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران داشتند، معاون مالي و اقتصاد شهري شهرداري پايتخت، شريفي را مردي ولايت مدار، توانمند، رئوف و پرتلاش معرفي کرد.قدرت گودرزي با اشاره به بداخلاقي ها و هجمه هاي سياسي اخير اظهار کرد: شريفي اواسط اسفندماه به دليل درمان دخترش درخواست مرخصي کرد، ولی شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران از ايشان خواست اين مرخصي را به تعويق بيندازد. امروز نيز با وجود اينکه دخترش در بستر بيماري هست، در محل کار خود حاضر شده.

بازداشت شهردار در سايه

ناصر اماني هم گفت: «بار اصلي فعاليت هاي اجرائي به عنوان قائم مقام بعد از دکتر قاليباف در راهبري پروژه هاي کلان بر دوش آقاي شريفي بوده هست. پيش بيني مي شد بلايي که بر سر اغلب نيروهاي کارآمد مي آورند و مورد تخريب و آماج قرار مي دهند، روزي بر سر فردي مانند شريفي که محور اجرائي مديريت شهري بوده هست، هم آورده شود. در هيچ يک از پروژه ها و افتتاحيه هاي يک دهه اخير مديريت شهري صورت شريفي ديده نشده و رسانه اي نشده هست؛ ولی فضاي نامطلوب رسانه اي کشور با اهداف سياسي تصوير اين مرد عمل را تخريب کرد. متأسفانه فضاي سياسي حاکم بر جامعه به گونه اي ناسالم و مسموم شده است است که در حق مردان جنگ و جبهه؛ هماناني که جان ارزش را بر طبق اخلاص گذاشته اند، هم به راحتي بي انصافي مي شود و مورد هجمه و آماج سياسي قرار مي گيرند».

اين گونه بود که در مراسم خداحافظي شوراي چهارم که شهردار ١٢ساله پایتخت کشور عزیزمان ایران و معاونان او به جز شريفي حاضر بودند، شوراي چهارم لوح تقديري را هم براي عيسي شريفي در نظر گرفت که ناصر اماني به جاي او دريافت کرد تا به دستش برساند.

قائم مقام شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که سابقه درخورتوجهي در جنگ تحميلي دارد و نامش در ميان فرماندهان وجود داشته و دارد، بيشترين حضورش در ماجراي پلاسکو بود. او در روزهاي آواربرداري با ظاهري متفاوت در کنار شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بود؛ ولی در اين وقت هم کمترين پوشش خبري و مصاحبه را داشت. تغيير در ظاهر شريفي به واسطه موي رنگ شده است و محاسن از ته تراشيده شده است که او را متفاوت و جوان تر کرده بود، در چند مراسم ازجمله در مسجدي که مراسم يادبود شهداي آتش نشان پلاسکو برگزار شد، مشهود بود.

براي اين معاون باسابقه که سال ها با ظاهري جدي، خشک و صورت اي که محاسن در آن نقش اصلي را دارد، اين تغيير در ظاهر عجيب به نظر مي آمد؛ ولی آن وقت جاي سؤال وجود نداشت و حالا با تأييد خبر اتهام مالي او، مي توان برخي ربط ها را به اين تغييرات نسبت داد. حالا او بازداشت شده است است و بايد ديد در روزهاي آينده از جزئيات پرونده مالي او چه چيزي منتشر مي شود.

اخباراجتماعی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداري | شهردار تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs

بدون دیدگاه

دیدگاه شما

نظر شما: